| kategoria: Uncategorized .

WIRTUALNA, ROZSZERZONA CZY MIESZANA RZECZYWISTOŚĆ – CO TO WŁAŚCIWIE OZNACZA?

Organizatorzy imprez mają przed sobą nie lada wyzwania. Dzięki postępowi technologicznemu, trendy w eventach zmieniają się tak szybko, że czasem ciężko nadążyć za nowościami, którymi wyróżniają się agencje eventowe przedstawiając klientom swoje oferty.

Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają dostarczyć wielu wrażeń podczas imprez firmowych. To one usprawniają pracę w trakcie organizacji. Sprawiają też, że agencje wyróżniają się na tle innych – idą z duchem czasu i oferują klientom nowości. I to takie nowości technologiczne, do których na co dzień uczestnicy mogą nie mieć dostępu. Od kilku lat wirtualna i rozszerzona rzeczywistość wiedzie prym na wielkich i prestiżowych eventach znanych marek. Pojawia się też na mniejszych imprezach tematycznych organizowanych dla pracowników różnych firm. Nie dziwi nikogo fakt, że Oculus Rift z wirtualną rzeczywistością (VR – virtual reality) gości na wielu wydarzeniach bawiąc uczestników. O ile gogle, które trzeba założyć na głowę i nauka poruszania się po wirtualnym świecie nie budzą już obaw i nie dziwią tak bardzo uczestników, o tyle rozszerzona rzeczywistość (AR – augmented reality) oraz mieszana rzeczywistość (MR- mixed reality) budzi jeszcze…. no właśnie… mieszane uczucia.

To wszystko za sprawą Hololens – najnowszego urządzenia, które łączy te trzy technologie – wirtualną, rozszerzoną oraz mieszaną rzeczywistość. Gigant z Redmond wciąż pracuje nad udoskonalaniem tej technologii i może pochwalić się nie lada osiągnięciami.

CZYM JEST HOLOLENS?

Urządzenie Hololens to zaawansowana technologia. Zawiera w sobie m.in.: cztery kamery rejestrujące otoczenie. Posiada czujniki rejestrujące ruchy i czujnik oświetlenia. Ma wbudowany aparat. Specjalne wyświetlacze czy procesor pozwala na przetwarzanie obrazów w rozszerzonej rzeczywistości. Po założeniu okularów – urządzenie mapuje otoczenie i nakłada na rzeczywiste obiekty trójwymiarowe projekcje – hologramy. Hololens nie wymaga podłączenia do komputera. Nie posiada też okablowania – cała technika mieści się w kompaktowym stelażu okularów!

HOLOLENS NIE TYLKO NA EVENTACH

Obecnie udoskonalane są możliwości sprzętu i dopracowywane jego zastosowanie w medycynie czy inżynierii. Firmy takie jak Ford i Volvo używają gogli do projektowania swoich samochodów. Gogle te znajdują również zastosowanie podczas treningu wojsk amerykańskich. Media podają, że wojsko nabędzie od Microsoftu ponad 100 tys. takich zestawów. Jednak wersja wojskowych hololens będzie zmodyfikowana. Zostaną doposażone m.in. w noktowizor oraz kamerę termowizyjną.  Jak widać, hololens służy do tego, by wprowadzać różne branże w przyszłość – gogle pomagają skuteczniej uczyć się, komunikować i współpracować. Przełomowe rozwiązania Microsoft w zakresie projektowania rozwijają potencjał wielu branż. Ale hololens to również ROZRYWKA eventowa – doskonała i niebanalna.

RÓŻNICA MIĘDZY WIRTUALNĄ A ROZSZERZONĄ RZECZYWISTOŚCIĄ

Połączenie świata cyfrowego z rzeczywistym mieliśmy już okazję zaobserwować dzięki goglom do wirtualnej rzeczywistości. Jednak obcowanie z Hololens pozwala stwierdzić, że bez wątpienia – jest to technologia przyszłości!

Szerzej o różnicach między VR a AR pisaliśmy na blogu tutaj. W skrócie przypomnimy, że gogle VR to wirtualna przygoda, podczas której uczestnik całkowicie zanurza się w wirtualnym świecie. Oglądanie rozszerzonej rzeczywistości AR dzięki markerom i odpowiednim aplikacjom w telefonie to również ciekawa zabawa. Jednak dopiero MR, rzeczywistość mieszana dzięki Hololens, w której obraz wirtualny możemy nie tylko zobaczyć, ale wchodzić z nim w interakcję – robi ogromne wrażenie.

Nasz sprzęt Hololens pozwala na doświadczenie czegoś nowego i zupełnie innego, niż do tej pory. Poprzez nałożenie na świat rzeczywisty trójwymiarowych obrazów holograficznych, uczestnik staje w centrum walki z nieprzyjacielem – inwazją robotów. Może również wchodzić w interakcję z hologramami. Przenieść się do Wioski Smerfów. Poznać świat podróżując na Machu Picchu czy zagrać w nowoczesną, ale znaną wszystkim grę – Snake.

Brzmi interesująco? Zapraszamy do składania zapytań – z chęcią pojawimy się na wszelkiego rodzaju uroczystościach i eventach prezentując najnowsze osiągnięcia technologiczne! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *