| kategoria: aktualności .

Organizatorzy imprez stają przed nie lada wyzwaniami. Trendy w eventach dzięki postępowi technologicznemu zmieniają się tak szybko, że czasem ciężko nadążyć z nowościami, którymi wyróżniają się agencje eventowe przedstawiając swoje oferty klientom.

Od kilku lat wirtualna rzeczywistość wiedzie prym na wielkich i prestiżowych eventach znanych marek, jak i mniejszych imprezach tematycznych organizowanych dla pracowników firm. Doskonale wpasowała się jako atrakcja podczas eleganckich bankietów, jak i pełnych słońca eventów plenerowych, ponieważ dzięki bogatym bibliotekom z aplikacjami, filmami i grami, jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających uczestników i graczy komputerowych.

Oculus od roku 2014, kiedy na rynek wprowadził pierwszą deweloperską wersję gogli, rozwija się bardzo prężnie: od nieco topornych i dość ciężkich gogli Oculus Rift, przez wciąż cieszące się popularnością Oculus CV1 z kontrolerami ruchu poprzez najnowszą wersję – Oculus Rift S – gogle wyposażone w soczewki najnowszej generacji.

Osoby, które miały już styczność z wirtualną rzeczywistością wiedzą, że po założeniu gogli na głowę wyświetla się przed oczami użytkownika obraz wygenerowanego komputerowo świata lub filmu zarejestrowanego w 360 stopniach. Można się w tej przestrzeni rozglądać w naturalny sposób, poruszając głową lub całym ciałem. Obraz przekształcany jest tak, aby stworzyć użytkownikowi iluzję przebywania w wirtualnym świecie lub w centrum akcji, co budzi ogromne emocje!

Uczestnik dzięki najnowszym goglom – Oculus Rift S jest w stanie jeszcze lepiej wczuć się w swoją postać i jeszcze głębiej zanurzyć się w fascynującym wirtualnym świecie. Najnowsze gogle gwarantują ostrzejszy obraz z żywszymi kolorami, a ruchy – niezależnie od tego, w którą stronę uczestnik patrzy – śledzone są za pomocą pięciu wbudowanych kamer, które pracują bez zewnętrznych czujników. Dzięki nowym kontrolerom dotykowym, wymachy rąk, rzuty czy przechwyty pojawiają się w rzeczywistości wirtualnej z realistyczną precyzją!

Dla naszych uczestników dobieramy gry i aplikacje, które pozwalają doświadczyć czegoś nowego i interesującego i sprzyjają wspólnej integracji podczas eventów. Często graczom towarzyszy grupa kibicujących znajomych, gotowych nieść pomoc w postaci licznych wskazówek…  Zapominają jednak, że uczestnik ma gogle z wbudowanymi słuchawkami, aby mógł „odłączyć się” na moment od świata zewnętrznego. Wirtualna rzeczywistość jest fascynująca i z zapartym tchem śledzimy nowinki i trendy związane z tą technologią, jednak warto pamiętać, że powrót do świata realnego jest jeszcze lepszym doznaniem i koniecznością 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *