| kategoria: aktualności .

Czym są długopisy 3D?

Długopisy 3D to specjalna technologia oparta na drukarce 3D, która pozwala rysować w trójwymiarze i tworzyć przestrzenne, kolorowe rzeźby. Testowaliśmy je przed sezonem dosyć długo. Kupowaliśmy, wymienialiśmy, reklamowaliśmy i sprawdzaliśmy zarówno sam sprzęt jak i różnorodne wkłady. Zależało nam na znalezieniu odpowiedniego sprzętu i materiału, który posłuży nam przez długi czas. Pod uwagę braliśmy przede wszystkim:

  • Kształt długopisów. Powinien dobrze leżeć zarówno w dłoni małego dziecka jak i osoby dorosłej.

  • Czas pracy urządzenia. To, jak długo trzyma bateria. Jak długo się ładuje oraz czy pracuje w trakcie ładowania. Zależy nam na tym, aby podczas eventu jak największa liczba zainteresowanych osób mogła skorzystać z naszej atrakcji.

  • Rodzaj filamentu. To, aby był biodegradowalny. Idea zero waste jest nam bardzo bliska i zależy nam na ekologicznych rozwiązaniach.

  • Bezpieczeństwo. Zależy nam na tym, aby nasz sprzęt był przede wszystkim bezpieczny i nietoksyczny. Niektóre testowane urządzenia wydawały dziwny zapach zaledwie po kilkunastu minutach pracy!

Po długich naradach wybraliśmy dwa rodzaje długopisów – jeden rodzaj dla dzieci, a drugi dla osób dorosłych. To dlatego, że już od pierwszej imprezy z udziałem długopisów 3D zauważyliśmy, że osoby dorosłe również chętnie, (choć na początku nieco wstydliwie) korzystają z tego rodzaju atrakcji. Każdy z nich jest bezpieczny. Topliwość filamentu rozpoczyna się już od 40 stopni, więc nie sposób się nim poparzyć. Dzięki długopisom 3D można dowolnie formować również tworzywo w rękach, aby nadać mu odpowiedni kształt. Wybrany przez nas filament PCL jest stworzony do prostych wydruków – figurek,  zabawek. Dodatkowo nie wydziela żadnego zapachu, jest biodegradowalny. I przede wszystkim jest nieszkodliwy dla środowiska i użytkowników.

Jakie korzyści płyną z tej nowej rozrywki?

  • Pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię. Nasza wyobraźnia to studnia bez dna i odrom twórczych możliwości. Dzięki takim czynnościom, jak zabawa długopisami 3D, możemy oddać się pasji tworzenia zapominając na chwilę całkowicie o bożym świecie!

  • Uczy cierpliwości i pomaga się skupić. W dzisiejszym świecie, który wciąż pędzi i gdzie wszystko dostajemy od ręki – cierpliwość i uważność to cechy mocno pożądane, nie tylko u dzieci. Praca z długopisem wymaga skupienia i cierpliwości, szczególnie na początku zabawy, gdzie dopiero poznajemy możliwości sprzętu.

  • Rozwija zdolności manualne. Trzymanie długopisu na odpowiedniej wysokości, modelowanie rzeźby dzięki sprawnej dłoni poprawia motorykę. Skupienie i precyzja, pozwalają na stworzenie niesamowitych dzieł!

  • Relaks, zadowolenie z siebie i uśmiech. Ten rodzaj rozrywki to chwila oddechu od codziennych zajęć. To również pozytywna dawka energii i emocji. I przede wszystkim radość z tworzenia czegoś unikatowego. A to tylko kilka korzyści, jakie daje nam zabawa długopisami 3D.

Na jakich eventach je wykorzystać?

Ta nowa forma rozrywki sprawdza się podczas każdego wydarzenia firmowego. Obok znanych i lubianych już atrakcji, takich jak wirtualna rzeczywistość czy  hololens  – doskonale nadają się na imprezy plenerowe, takie jak pikniki firmowe.  Sprawdzają się jako atrakcja dla dzieci, ale cieszą się również powodzeniem podczas tematycznych imprez wieczornych  i integracji dla dorosłych. Specjalnie przygotowane szablony ułatwiają pracę, która na początku może nie wydawać się taka prosta. Jest ona jednak do opanowania po kilku minutach pracy z długopisem.

Tworzenie oryginalnej biżuterii w postaci kolorowych kolczyków, broszek, pierścionków czy breloków to doskonała okazja do sprawdzenia swoich manualnych zdolności.  To też możliwość przygotowania sobie trwałej pamiątki podczas imprezowego wieczoru i miły przerywnik. Tworzenie wspólnie kolażu 3D podczas integracji sprzyja utrwalanue więzi między pracownikami. To też ciekawa alternatywa np. na warsztaty po konferencji. Albo wspólne tworzenie rzeźby – logo 3D na otwarcie firmy… Takie i inne zastosowania mają nasze długopisy 3D, bo z nami wszystko jest możliwe :). A już niebawem opowiemy Wam o kolejnych pomysłach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *