| kategoria: aktualności .

Impreza tematyczna, szczególnie w okresie karnawału to sprawdzony pomysł na organizację spotkania firmowego. Uczestniczyliśmy już w wielu imprezach, dlatego zebraliśmy nasze przemyślenia i dzielimy się nimi z Wami tym. Jak dobrać odpowiedni motyw przewodni? Które atrakcje będą ciekawe? Czy scenografia zawsze jest niezbędnym uzupełnieniem eventu?

1. Motyw przewodni

Motyw przewodni imprezy firmowej należy dokładanie przemyśleć i dostosować do grupy docelowej, miejsca czy branży, dla której event organizujemy. Inna impreza tematyczna i atrakcje sprawdzą się dla branży motoryzacyjnej, gdzie przeważają mężczyźni. I inny styl dla firmy informatycznej, gdzie większość osób jest ciekawych nowinek technologicznych. A jeszcze inny dla branży, w której pracuje większość kobiet. Wówczas event może mieć luźniejszy charakter, a scenografia będzie mienić się ferią kolorów… Warto wspomnieć, że na każdej imprezie doskonale odnajduje się wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, ponieważ aplikacje i gry możemy dopasować praktycznie do każdego tematu.

2. Odpowiednie atrakcje, oświetlenie i nagłośnienie

Podczas eventu tematycznego należy pamiętać o każdym szczególe! I nie są to tylko atrakcje, z których korzystają uczestnicy. Jest to również catering serwujący przekąski lub dania nawiązujące do tematu. Miłym zaskoczenie będzie ciasteczko zmniejszające podczas eventu Alicja w krainie czarów, czy podczas Wieczoru Japońskiego sushi serwowane przez sushi mastera. Oprócz smakołyków ważna jest też bielizna stołowa (tematyczne serwetki czy bieżniki). To również powinno współgrać z wybranym tematem imprezy i wzajemnie się uzupełniać. Oświetlenie odgrywa równie ważną rolę. Doskonale eksponuje odpowiednie elementy scenografii tematycznej. Tym samym umożliwia uczestnikom głębiej zanurzyć się w tę przestrzeń, a muzyka płynąca z głośników jeszcze bardziej to potęguje. Pamiętajmy również o prowadzącym imprezę oraz animatorach, którzy obsługują stanowiska i pozwalają doskonale bawić się dzięki dobrze dobranym i dopasowanym atrakcjom.

3. Scenografia na imprezy tematyczne

Dekoracja to ważny element każdej imprezy tematycznej. W zależności od budżetu, którym klient dysponuje – mogą to być jedynie delikatne ozdoby stołów i sceny, jak i całej przestrzeni obiektu, w której odbywa się impreza. Wielkoformatowe plakaty w stylu Hollywood z pewnością sprawdzą się w dużej przestrzeni. Czerwony dywan wraz z borderami i grubymi sznurami nada rangę wydarzeniu. Warto zwrócić uwagę na to, z jakich elementów zbudowana jest scenografia. Bibuła, malunki na brystolu, materiały i tysiące szpilek potrzebnych do zamocowania takiej scenografii – to już na szczęście relikty przeszłości. Dziś mamy do wyboru fantastyczne i różnorodne scenografie, które wyglądają naprawdę zjawiskowo! Wystarczy wyobrazić sobie przestrzeń, ozdobioną wielkoformatowymi kwiatami, gdzie, aby dostać się na salę należy przejść przez króliczą norę po zjedzeniu ciasteczka pomniejszającego. Po wejściu na salę naszym oczom ukazuje się wielki imbryk oraz filiżanka i dwumetrowy królik…Wiecie już w jakiej magicznej krainie się znaleźliście?

W naszej ofercie mamy do wyboru bogatą kolekcję dekoracji tematycznych, którą wciąż sukcesywnie wzbogacamy o kolejne perełki. Każda z nich cechuje się starannym wykonaniem, łatwym montażem, demontażem, zachwyca wykonaniem i często gabarytami. Ale przede wszystkim stanowi doskonałe uzupełnienie imprez tematycznych, które można organizować przez cały rok.

Pamiętajmy, że w branży eventowej „only sky is the limit” i niech ta myśl przewodnia towarzyszy wszystkim organizatorom eventów w trakcie tworzenia scenariuszy wspaniałych, tematycznych wydarzeń, które bawić będą uczestników nie tylko podczas karnawału.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *